חופש ועצמאות


משתתפים: ד"ר בלה דוברוב וד"ר עידו לב

 • אנחנו אחראים לגורל שלנו (במידה מסויימת).
 • דוגמה להפרעה לחופש: לא כל אזרחי ישראל יכולים להתחתן בארץ.
 • דוגמה להפרעה לחופש: הסללה, חוסר עידוד לנשים למקצועות כמו מתמטיקה, רואים נשים בצורה שלילית כשהן אסרטיביות ותחרותיות ולא "נחמדות".
 • יש אנשים שהחופש מפחיד אותם: מה אחרים יגידו, וגם יש הרבה אפשרויות, אז נלך כמו העדר.
 • עצמאות, הקשבה לעצמנו, ולא לפעול רק כי ככה אמרו לנו לעשות.
 • משחרר: לא חייבים לנהל את חיינו לפי איך שאחרים מצפים מאיתנו.
 • מי שלא אוהב אותי כמו שאני, אני לא צריכה שיאהב אותי, כי הוא לא אוהב אותי אלא מישהי אחרת שהיא לא אני.
פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /homepages/43/d460640557/htdocs/posvalproj/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

2 תגובות על חופש ועצמאות

 1. מאת ליאורה :)‏:

  "אנחנו אחראים לגורל שלנו" זו שאלה מאוד מאוד גדולה ויש אנשים שיתווכחו על זה ויגידו ששום דבר הוא לא בשליטתנו (דטרמיניזם) וזה נשמע הגיוני, אני אישית עדיין לא הגעתי לתשובה בעיניין הזה אבל אני כן מאמינה איפשהו שכן יש לנו איזושהי בחירה. גם אם מצומצמת.
  "יש אנשים שהחופש מפחיד אותם: מה אחרים יגידו, וגם יש הרבה אפשרויות, אז נלך כמו העדר." חשוב גם לא להגיע לקיצוניות השניה של לא להתחשב בכלל במה שאחרים חושבים או מרגישים, ולהתרכז רק בעצמנו. לפעמים חשוב גם לחשוב על האחרים ועל מה שהם יגידו, לפעמים אין רע בללכת עם העדר. כמובן שתמיד חשוב גם להבין עם עצמנו מה אנחנו רוצים, אבל גם לכלול בכך את איך שזה ישפיע עלהאחרים. דרך האמצע.
  זה למה אני גם לא לגמריי שלמה עם המשפט:
  "מי שלא אוהב אותי כמו שאני, אני לא צריכה שיאהב אותי, כי הוא לא אוהב אותי אלא מישהי אחרת שהיא לא אני"… צריך גם להתחשב לפעמים ברגשות של האחרים ואם מפריע להם משהו שאת עושה צריך גם להתחשב בזה במידה מסויימת…

 2. מאת בלה‏:

  אני מאמינה ב"חיה ותן לחיות". אם מה שאני עושה לא פוגע באף אחד, אני אעשה מה שאני מאמינה לנכון ולא אתחשב בדעתם של אחרים. ואני לא רואה סיבה להשתנות כדי שאנשים יאהבו אותי (כל עוד ההתנהגות שלי לא פוגעת באחרים), כי אז אני לא אוהב את עצמי ואין גרוע מזה :-)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים